Vijesti iz vrtića

Dječji vrtić Popovača osvojio drugo mjesto u okviru akcije „Volim Hrvatsku“

U ponedjeljak 10. lipnja 2013. povodom Dana Sisačko-moslavačke županije održana je svečanost dodjele priznanja i nagrada za dječje radove dječjim vrtićima i osnovnim školama u okviru akcije “Volim Hrvatsku” u Glazbenoj školi “Fran Lhotka” u Sisku. Akcija „Volim Hrvatsku“ je ekološko-edukativni projekt koji pod geslom „Više cvijeća-manje smeća“ provode Hrvatska turistička zajednica i sustav županijskih […]__Pročitajte više ...

EKO svečanost

Dječji vrtić Popovača svečano i ponosno obnovio je svoj Eko status 28. svibnja 2013. prigodnim programom u dvorištu vrtića. Svoj status Eko vrtića obnovili smo podizanjem Zelene zastave uz Eko himnu vrtića. Svečanost su obogatile skupine Bambići, Vrapčići, Pčelice, Vjeverice i Slonići svojim pripremljenim recitacijama. Najmlađe skupine, Ribice i Bubamare, također su bile s nama. […]__Pročitajte više ...

Dječji vrtić Popovača nastupio na 12. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića

Predstavnici Dječjeg vrtića Popovača 23. svibnja 2013. po treći su put nastupili na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Hrvatske za Sisačko-moslavačku županiju. Grad domaćin ovogodišnjeg Olimpijskog festivala bila je Novska. Na natjecanju održanom u Novskoj nastupila su djeca starijih odgojnih skupina Pčelice i Slonići, te mješovite skupine Vjeverice. Djeca su se tradicionalno natjecala u pet disciplina: […]__Pročitajte više ...

Planinarenje Moslavačkom gorom – Projektni dan dječjeg vrtića Popovača

U skladu s osnovnim zadatkom eko programa Dječjeg vrtića Popovača u ovoj pedagoškoj godini – kretanjem, te nakon uspješnog izleta u Moslavačku Slatinu u rujnu prošle godine, vrtić je organizirao planinarenje Moslavačkom gorom za djecu i njihove roditelje. Zajedničkim izletom u prirodu djeca, odgojiteljice i roditelji obilježili su u subotu 20. travnja 2013. projektni dan […]__Pročitajte više ...

Projekt „Škole za Afriku“ u dječjem vrtiću Popovača

Dječji vrtić Popovača uključio se pedagoške 2012./2013. godine u UNICEF-ov humanitarni projekt „Škole za Afriku“. Cilj projekta jest stvaranje boljih uvjeta za obrazovanje djevojčica i dječaka na afričkom kontinentu. Projekt smo realizirali tijekom pedagoške godine s mnoštvom dječjih aktivnosti, te nekoliko akcija u kojima smo prikupili financijska sredstva za pomoć djeci Afrike. Provođenjem projekta u vrtiću smo […]__Pročitajte više ...

Obilježen Europski tjedan kretanja

U Dječjem vrtiću Popovača djeca, odgojitelji i njihovi roditelji obilježili su Europski tjedan kretanja od 16. do 22. rujna 2012. brojnim aktivnostima održanim kroz cijeli tjedan.   Susret s planinarkama djeci je bio izuzetno zanimljiv predstavljajući za njih sasvim novo iskustvo – upoznavanje s pojmom planinarenja kao mogućim atraktivnim hobijem za njih i njihove roditelje. […]__Pročitajte više ...

Akcija Pretvaranje šumice u park

Dječji vrtić Popovača proveo je akciju „Pretvorimo šumicu u park” u petak 20. travnja 2012. uoči obilježavanja Dana planete Zemlja. Akcija je započela u listopadu 2011. prodajom pekarskih proizvoda prilikom obilježavanja Dana kruha. Tada smo u suradnji s roditeljima sakupili novčana sredstva koja smo namijenili za uređenje vanjskog prostora vrtića i šumice, koju smo nastojali […]__Pročitajte više ...

Očuvanje tradicije i baštine

Cijeli mjesec siječanj posvetili smo tradiciji i baštini moslavačkog kraja.  Da bi djeci dočarali kako su živjeli naši stari, organizirali smo posjet starom  trijemu u centru Popovače, gdje nam je gospodin Kovač pobliže opisao život prije stotinjak godina. Djeca su ga s oduševljenjem slušala, a i sama su se mogla uvjeriti u duh nekadašnjeg života  […]__Pročitajte više ...

11. Olimpijski festival dječjih vrtića

Dječji vrtić Popovača nastupio na 11. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića.Predstavnici Djeca iz našeg vrtića ove su godine po drugi put sudjelovala na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Hrvatske za Sisačko-moslavačku županiju. Na natjecanju su sudjelovala djeca iz starijih skupina Slonići i Pčelice te mješovite skupine Vjeverice… Djeca su se natjecala u pet disciplina: trčanju na 50m, bacanju loptice […]__Pročitajte više ...