Međunarodni dan starijih osoba

Međunarodni dan starijih osoba proglasila je Glavna Skupština Ujedinjenih naroda da bi se naglasila važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi. Proglašenjem međunarodnog dana starijih osoba želi se potaknuti države da starijim članovima osiguraju zadovoljenje njihovih poreba i omoguće im sudjelovanje u društvu u skladu s njihovim fizičkim i intelektualnim sposobnostima.

Međunarodni dan starijih osoba obilježava se 1.listopada, a tog dana smo u našem vrtiću u goste pozvali sve djedove i bake da nam se pridruže u igri, pjesmi i likovnom stvaranju. Već tradicionalno odazvao se velik broj baka i djedova koji su svojim prisustvom jako razveselili djecu! Djeca su se ponijela kao pravi domaćini i svojim djedovima i bakama pokazali sve najdraže igračke i uključili ih u aktivnosti!

Hvala svim bakama i djedovima što su nas posjetili te se veselimo vašem ponovnom dolasku!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *