Prehrana i zdravlje

Poštovani roditelji,

u cilju očuvanja zdravlja vašeg djeteta i zdravlja druge djece, molimo Vas da poštujete sljedeće preporuke:

1. Ako su djeca bolesna,neka ostanu kod kuće. Ako Vaše dijete pokazuje jedan ili više sljedećih znakova bolesti,trebalo bi ostati kod kuće.
Temperatura preko 38 C
Neuobičajene mrlje ili kožni osipi,osim ako se ne radi o ograničenom osipu od pelena
Proljev ili povraćanje jednom ili više puta u jednom danu
Uši,svrab ili znakovi drugih nametničkih bolesti
Jak kašalj od kojeg dijete pocrveni ili poplavi
Otežano ili ubrzano disanje
Konjuktivitis
Neuobičajeno tamni urin i/ili siva i bijela stolica
Ukočeni vrat
Upaljeno grlo ili poteškoće kod gutanja
Zarazni kožni osipi(vodene kozice,ospice ili dr.)

Dijete koje će doći u vrtić s jednim od gore navedenih simptoma nećemo taj dan primiti. Također nećemo primiti dijete koje uzima antibiotik,jer to je znak da je dijete bolesno. Ostavljanje djece kod kuće najbolji je način sprečavanja širenja zaraznih bolesti. Ako Vaše dijete ostane kod kuće uslijed određene bolesti,molimo Vas da nas obavijestite o tome.

2. Djecu koja se razbole u vrtiću poslat ćemo kući. Roditelji svakog djeteta koje će pokazivati jedan ili više gore navedenih simptoma,bit će obaviješteni telefonom te zamoljeni da dođu što prije po svoje dijete.

3. Lijekovi,vitamini ili posebna prehrana neće se davati djeci bez pisanih uputa koje je potpisao ovlašteni liječnik,stavio datum i propisao za određeno dijete.