Dječji tjedan u DV Popovača

SAM_0401   Dječji tjedan smo ove pedagoške godine obilježili u tjednu od 30.9. do 4.10.2013. različitim aktivnostima kroz tjedan.

U ponedjeljak smo organizirali jesensku modnu reviju u našoj dvorani. Djeca svih odgojnih skupina (osim jaslica I. i II.) su donijela i nosila željene kombinacije odjeće  na pripremljenoj modnoj pisti.

SAM_0373   SAM_0379   SAM_0387

SAM_0371   SAM_0382   SAM_0388

U utorak su djeca odabrala crtani film „Dama i skitnica“ koji su svi zajedno pogledali u dvorani, jer zbog kišnog vremena nismo mogli projekciju filma održati na terasi kako smo planirali.

Povodom Svjetskog dana baka i djedova u vrtiću smo organizirali druženje djece s njihovim bakama i djedovima koje smo pozvali da nas posjete, igraju se i upoznaju prostor u kojem borave njihovi unuci i unuke. Druženje i igra organizirano je u svim odgojnim skupinama, osim u najmlađim jaslicama. Pozivu se odazvao velik broj baka i djedova, a djeca su bila iznimno sretna i ponosna na njihov odaziv. Djeca su svoje bake i djedove upoznali sa centrima aktivnosti u kojima se najviše vole igrati i provoditi vrijeme sa svojim prijateljima. I sa njima su toga dana uživali u različitim aktivnostima.

SAM_0440   SAM_0443   SAM_0446

U četvrtak je u našem vrtiću gostovalo Putujuće kazalište iz Osijeka s predstavom „Priče iz žabljeg svijeta“. Uz zanimljivu i veselu priču djeca su zajedno u dvorani uživala u lutkama žabaca, vještice i razigranoj glazbi.

SAM_0483   SAM_0477   SAM_0494

Petak su obilježile igračke koje su djeca mogla toga dana donijeti u vrtić, te se s njima i svojim prijateljima zajedno igrati. Za vrijeme boravka na zraku na igralištu smo organizirali sportske natjecateljske igre iskoristivši sunčano vrijeme. Međusobno su se na travnjaku borile ekipe Bambića, Vrapčića, PČelica i Slonića i njihove odgojiteljice.

SAM_0530   SAM_0529   SAM_0555

SAM_0564    SAM_0580   SAM_0578