Dječji fašnik 2012

Sve odgojne skupine DV Popovača  obukle su svoje kostime i maske, te tako obilježile ovogodišnji fašnik. Dvije jasličke skupine, Ribice i Bubamare, maskirali su se u kostime najdražih likova. Uz pjesmu i ples, zajedno su uživali pokazavši svoje maske starijoj djeci kroz vrtić.

 

 

 

 

Ostale vrtićke skupine maskirale su se u zajednički odabranu grupnu masku koja je predstavljala njihovu odgojnu skupinu. Odgojitelji svake skupine organizirali su radionice za roditelje na kojima su zajedno izradili kostime za svu djecu. Tako smo u našoj vrtićkoj povorci imali cvjetnu livadu, hobotnice, pekare, snjegoviće i mornare. Vesela fašnička povorka krenula je 21. veljače 2012. u 9.30h iz vrtića kroz centar Popovače prema Domu kulture, gdje je predviđen prigodni program i nastup svih maskiranih vrtićkih skupina s početkom u 10.00h. Program je vodio i uveseljavao klaun Mario iz udruge Crveni nosovi – klaunovi doktori. Nakon programa svake skupine, došlo je vrijeme za preuzimanje ključa, koji je djeci iz skupine Slonića uručio načelnik Općine Popovača, gospodin Josip Mišković, na što su Slonići glasno povikali: „Ključ je sada naš! Vrijeme je za promjene!“. Nekoliko Slonića iznijelo je zajedničke želje.

Mi klinci i klinceze iz DV Popovača želimo sljedeće:
1.    Da u vrtiću imamo veliki bazen i da se kupamo svaki dan!
2.    Da imamo veliku plazmu i da gledamo crtiće kad god poželimo!
3.    Da igramo playstation igrice kad god poželimo!
4.    Da imamo čarobni aparat s raznim slatkišima – šećernom vatom, lizaljkama, bombonima i čokoladom!
5.    Da se kuhinja iz McDonaldsa preseli u naš vrtić!
6.    Da na igralištu imamo aute, motore, avione i vlakiće s kojima bi se vozili!
7.    Da u vrtiću rade mame i tate jer nam oni sve dopuštaju!

Uz tople krafne djeca, tete i roditelji nastavili su druženje i ples uz veselu glazbu.